Kısa Boylular İçin Gelinlik Modeli 

Her yıl düğün mevsimi başladıktan sonra, gelinler için gelinlik arayışı da başlar. Her gelin kusursuz ve dikkat çekici bir gelinlik giymek ister. Gelinlik seçimi yapılırken, bazı detaylara dikkat etmek, gelinleri daha göz alıcı bir hale getirebilir. İlk olarak düğün konsepti çok önemlidir. Düğünün kapalı alanda ya da açık alanda olması, gelinlik seçimini etkiler. Kır düğününde tercih edilen bir model ile otelde yapılacak düğün için seçilen gelinlik modelleri birbirinden farklı olmalıdır. Bunların dışında vücut yapısına göre gelinlik seçimi en önemli noktalardan biridir. Vücuda uymayan bir gelinlik hem yakışmaz hem de modern bir görüntü sergilemez.

Doğru gelinlik seçimi yapabilmek için, her detay göz önünde bulundurulmalıdır. Minyon tipe sahip, boyu kısa kan gelinler, kendilerine uyacak modeli bulmak için bazen zorlanabilirler. Eğer gelinlik seçimi doğru yapılamazsa, daha da kısa bir görüntü oluşabilir ve bu da gelinleri üzecek bir durum olur. Bazı seçimler yaparak, kısa boylu gelinler, daha uzun boylu ve heybetli bir hale gelebilir. Bu gelinlikle sağlanabilir. Önemli olan uzman birine danışmak ve kısa boylular için gelinlik modeli bulmaktır.

Kısa Boylu Olanlar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Gelinlik modelleri çok geniş bir yelpazeye yayılır. Tüm vücut tipleri ve tarzlar düşünülerek tasarım yapılır. Kısa boylu olanlara yardımcı olması açısından, bazı gelinlik modeli önerileri sunulur. Gelinlik alırken bu özellikler, göz önüne alınmalıdır. Kısa boylular için gelinlik modeli sıralamasında ilk olarak sade ve düz modeller yer alır. Yani etek kısmı düz olan ve işlemenin az olduğu gelinlikler, kısa boylu olanlar için idealdir. Minyon olanlar için, aşırı işlemeli ve hareketli modeller, baskın olabilir. İşleme ya da detay sevenler, bunu gelinliğin etek kısmında değil, üst bölümde tercih etmelidir.

Etekte işleme tercih edilmesi, boyu daha kısa hale getirir. Uzun kollu gelinlikler uygun değildir. Askı detayı olan gelinlikler omuz kısmını geniş gösterir ve ihtişamlı bir görüntü yaratır. Belden kesintili olan modellerden uzak durulması gerekir. Mümkün olduğunca bir bütün halinde olan gelinlikler tercih edilmelidir. Bu sayede daha uzun Boylu bir görüntü yaratılabilir.

Kısa Boylu OlanlarGelinlikle Nasıl Uzun Görülebilir?

Kısa boylular için gelinlik modeli seçimi yaparken, daha uzun görünmek isteyen gelinler, birkaç modeli tercih edebilir. Kiloyu da gizleyen A kesim gelinlikler, aynı zamanda uzun da gösterir. Kalın askılı A kesim gelinlik, ilk sırada yer almalıdır. Kilo durumu orta düzeyde olan gelinler, balık model gelinlikle hem uzun hem de ince görünebilir. Bu modeller denendikten sonra gelinlikler seçimi yapılması daha doğrudur. Bu şekilde en özel gününüzde daha asıl ve görkemli bir görünüm sergileyebilir, düğüne gelen misafirlerin beğenisini kazanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.