Gelinlik Modeline Göre iç Çamaşır Seçimi

Özellikle kadınlar için en özel ve güzel gün olarak sayılan düğün günü her gelin adayı her yönüyle harika görünmek ister. Uzun araştırmalar ve provalardan sonra gelinliğini alan adaylar doğru iç çamaşır modellerini araştırmaya başlarlar. Fakat iş bununla bitmiyor. Bütünüyle güzel görünmek ve geceye devam etmek için iç çamaşır konusunda da doğru tercih yapmanız önemli. Hem seksi görünmek hem de gelinliğini uygun bir iç çamaşır modeli seçmek isteyenler bu konuda zorluk çekiyor. Gelinlik modellerine göre doğru iç çamaşır seçimi hakkında bilmeniz gereken bazı ayrıntılar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Gelinlik İçin Çamaşır Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerenler Nelerdir?

Her gelin adayı en özel günü olan düğün gecesinde güzel ve gece sonunda da seksi olmak isteyecektir. Fakat düğün boyunca içinizde sırf seksi olmak adına giyeceğiniz iç çamaşırları varsa ve bu çamaşırlar sizi rahatsız ediyorsa yanlış seçim yapmışsınız demektir. Gelinlik modellerine göre doğru iç çamaşırı seçimi en önemli unsur rahat olmanız. Çünkü bu sizin düğün gününüzde eğlenmenize engel olabilir, eğer naylon bir iç çamaşırı seçimi yaptıysanız terletebilir ve istenilemeyen sonuçlar doğurabilir.

Her Model Gelinlik İçin Farklı iç Çamaşırı Önerileri

 Gelinlik modelinize göre doğru iç çamaşır seçimi ile ilgili gereken iç çamaşırı modelleri vardır. Örneğin, sırt dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz sutyen seçimi konusunda fazla bir seçeneğiniz yoktur. Eğer küçük göğüslüyseniz sadece uçlarını kapatacak bir sutyen modelini tercih edebilirsiniz. Yada gelinliğinizi içine sünger dolgulu sutyen diktirebilirsiniz. Bu durumda tek parça bir çamaşır tercih etmemeniz de zor olacaktır. Pamuklu ve dantelli külot modeli kullanabilirsiniz. Ayrıca illa sutyen takmak isteyenler için de derin sırt dekolteli gelinliklerde bile gözükmeyen belden bantlı sutyen modelleri de mevcut. Gelinliğinizin altına belli olamayacağını düşünüyorsanız işlemeli, dantelli, fırfırlı, gipürlü modelleri seçmenizde bir sorun yok.

Gelinlik Provasına Seçtiğiniz Sutyenle Gidin

Eğer  gelinliğiniz buna müsait değilse gelinliğin içine illa fantezi bir iç giyim kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. Gelinliği çıkardıktan sonra fantezi bir iç çamaşır yada jartiyer tercih edebilir siz. Gelinliğiniz vücudu saran ve işlemesi bir modelse mutlaka sade ve düz bir iç çamaşırı seçmelisiniz. Straplez gelinlikler için ise askısız sutyen modelleri seçenekleri oldukça fazla. Ayrıca iç çamaşırı mutlaka kaliteli ve pamuklu olmalı. Eğer düğün gününüz yaza denk geliyorsa üstünüzdeki gelinlikle beraber oldukça zorlanabilirsiniz. Bu yüzden istenmeyen ciltte tahriş gibi durumları ortaya çıkabilir. Bu yüzden kalite ve pamuklu ürünler seçmek ilk tercihiniz olmalıdır.

Ayrıca gelinlik provalarına seçtiğiniz sutyenle katılmak çok önemli böylece hem gelinliğinizde göğüs ölçünüz doğru alınır hem de rahatlığı konusunda bir karara varmış olursunuz. Eğer derin göğüs dekolteli bir gelinlik modeli seçmişseniz tek parça mayo model iç çamaşırları mevcut.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.