Elmastan Pırlantaya Uzun Yolculuk

Pırlantanın kesilmemiş ve özellikleri açısından oynama yapılmamış hali olan elmasın tarihi olarak büyük bir anlamı olup dahası en önemli ve zor bulunan taşlardan biridir. Haliyle de pırlanta olana kadar yaşadığı macera önemli bir yere sahip oluyor.

Elmasın oluşumu dünyanın ilk yıllarına rast gelip, sıcaklık ve basınç sonucu toprağın binlerce kilometre altında oluşmaya başlamış, volkanik patlamalar sonucu insanlık ile tanışarak o zamanların devamında elmas avcılarını ortaya çıkarıyor.

Genellikle Hindistan, Sibirya ve Kanada yakınlarında kendini gösteren elmas, ilk zamanlarında kesilmeden özellikleri ile oynanmamış şekliyle satılıyordu.

Daha sonraları kuyumcular tarafından berraklığı, şekli, karat ve gramajını değiştirerek satılmaya başlandı. Ve bir kesilen elmas bir diğer elmasa benzemez.

5-taş-pırlanta-yüzük-modelleri

Pırlantanın Güzelliği ile Süslenin

Özel günlerin başkahramanı olmasının yanı sıra şarkılara konu olan pırlanta, elbette ki kadınların gözlerini cezbeden ve hediye olarak ilk bekledikleri ürün oluyor.

Pırlanta da diğer taşlar gibi kullanım alanı olarak yaygın şekilde aksesuarlarda yerini belli ediyor. Evlenme tekliflerinin olmazsa olmazı bu değerli mücevher, yüzüklerde olduğu kadar kolye, kemer, gerdanlık, küpe, piercing gibi ürünlerde kendisini gösteriyor.

Özellikle yüzük modellerinde seçimlerde zorlanan beyler veya hanımlar için birkaç tavsiye bulunuyor. Sade ve şık dursun isteyenler için tamtur pırlanta yüzük harika uyum sağlıyor.

Daha gösterişli ve şatafatlı isteyenler için ise sarmal yüzük ya da çok taşlı olan yüzükleri tercih edebilirler.

Daha fazla kaliteli modeller ve imkânlar için bu siteden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.