Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Düğüne özel stiliniz sadece gelinlik ve duvaktan ibaret olan bir stil değildir. Düğün kıyafetleri ile bir bütün olarak şıklığını yakalayabilmeniz için saçlarınız, ayakkabılarınız, takılarınız ve çiçeğiniz kısacası tüm aksesuarlarınız önemlidir. Bütün içinde uyum sağlayabilmeniz için her bir parçaya ayrı bir özen göstermelisiniz. Bu sebeple düğün ayakkabısı seçimi konusunda da hassas davranmalısınız.

Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Düğün ayakkabınızı seçerken, öncelikle gelinliğiniz ile birlikte rahat edebileceğiniz bir model olmasına özen göstermelisiniz. Bütün gece vücudunuzun ağırlığını taşıyacak olan ayaklarınızı yormadan şık bir şekilde kullanabileceğiniz modellere yönelmelisiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar yerine orta topuk boyuna sahip ya da topuksuz klasik ayakkabıları seçmelisiniz.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinliğiniz ile birlikte giyebileceğiniz ayakkabıların renkleri ise genellikle beyaz olarak tasarlanmaktadır. Gelinlik rengi ile aynı tonlarda olan beyaz bir ayakkabıyı şık bir şekilde giyebilirsiniz. Fakat bahar ayında daha ışıltılı ve canlı organizasyonlar düzenleneceği için beyazın tonlarına yakın olan pudra tonlarında ayakkabılar da seçebilirsiniz. Abartıya kaçmayacak şekilde ufak detayların işlendiği taşlı ve ışıltılı süslemelere sahip olan ayakkabı modellerini de tercih edebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir ?

Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir ?

Kır düğünleri ya da deniz kenarlarında düzenlenen düğünlerde ise, sivri topuklu ayakkabıları giymeniz kötü bir görüntü oluşturacağı gibi aynı zamanda yürüyüşünüzü de zorlaştıracaktır. Bu tür modeller yerine, düz tabanlı ve rahat yapıya sahip olan babetler ya da dolgu topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.