Gelinlik Dikimi

Gelinlik Dikimi…

Gelinlik, hemen hemen tüm kültürlerde tanınan ve belki de evlilik töreninin en çok dikkat edilen unsurudur. Çocukluğunuzdan beri hayallerinizi süsleyen bir gelinliği size yakıştırmak için uygun bir modelin ve tarzın belirlenmesi gerekir. Gelinliğinizle güzel gözükmek kadar rahat da olmak da önemlidir, ayrıca taç, çiçek ve takı gibi aksesuarların da gelinliğe ve birbirlerine uygun olması önemlidir. Estetik ve bütünlük, gelinliğinizin vucut yapınızla uyum içinde olması ile sağlanır.

 

Gelinlik Dikimi

Gelinlik Dikimi

Seçim sizin…

Narin Yapılı olanlarda kabarık, hacimli gelinlikler uygun olmayabilir. Kemikli yapıya sahip olanlar için beden boyunca ince bir çizgi halinde uzanan gelinlikler uygundur. Kilolu iseniz V şeklindeki modelleri tercih etmemelisiniz. Geniş bir vücut hattına sahipseniz, omuzları açık, hatta uzun kollu modeller size daha uygun olacaktır. Omuzlarınız genişse, boyundan bağlı modelleri tercih etmeyin Beliniz ince ama kalçalarınız genişse, yere kadar uzun evaze etekli ve gövdenize tam oturan üstlü bir gelinlik size çok yakışır. Büyük göğüslü iseniz, orta darlıkta ve yukarı doğru kesime sahip bir modeli tercih etmelisiniz. Dekolte gelinlikler uygun olmayabilir. Askılı modeller kullanışlı olur. Uzun boylu iseniz, uzun kollu gelinlikler hariç, her model uygun olabilir ancak, yukarı kesimli gelinlikler sizi daha uzun gösterebilir. Eğer toplu iseniz; göğüs çevresinden belirgin bel çizgisine inen ve dar etekli modelleri tercih etmelisiniz. İnce silüetli ve düşük bedenli gelinlikler sizi daha toplu gösterebilir. Düşük belli hatlarda ise, omuzlardan dikey olarak inen ve çok geniş ve uzun eteği olan modeler uygundur.

Dar ve saran modeller uygun olmayabilir. Gelinliğinizi seçerken hangi aksesuarları kullanacağınızı önceden belirleyin, özellikle, gelinliğiniz eğer işlemeli ise evlilik tarihinden 8 hafta önce mutlaka siparişinizi verin. Gelinlik seçiminde gelin adayları ve aileler birlikte karar almaları durumunda, gerek model çeşitliliği ve gerekse dekolte gibi konularda farklı düşüncelerin ortaya çıkması ile seçim buyuk ölçüde zorlaşabilir. İç giyimlerinizi, ayakkabınızı hazırlayın. Bunlarda düğün günü sorun olmaması gereklidir. Sütyen veya ayakkabınızda yapacağınız küçük bir değişiklik bile gelinliğinizin uygun olmamasına yol açabilir.

 

 


Warning: join(): Invalid arguments passed in /home/gwlmii1ola/public_html/wp-includes/category-template.php on line 1246

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.